Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

Vaping.cz kontaktyVaping.cz kamenná prodejnaVaping.cz doprava a platbaOvěřeno zákazníky

  1. Úvod
  2. Míchání e-liqudů
Míchání e-liqudů

Vítejte ve světě nekonečných možností, experimentů a osvědčených chutí, šitých přesně na míru vaším požadavkům. Míchání vlastních e-liquidů se stává poslední dobou čím dál více oblíbené a spousty uživatelům nabízí nové cesty poznání. Výrobci na tento trend reagují a neustále rozšiřují své nabídky v této oblasti vapingu. Pojďme se tedy společně podívat ve čtyřech krocích pod pokličku tohoto nového trendu, protože namíchat si vlastní eliquid není nic složitého...

 


 

1. Báze (Kterou?)

Tato položka je základním kamenem celého procesu a pro ten nejlepší možný výsledek je důležité vybrat tu správnou. Jakou hustotu báze mám zvolit? Není to tak složité.

Důležitou vlastností báze je hustota, tedy její poměr PG (propylen glykol) / VG (vegetol glykol). Široká nabídka poměrů PG/VG v segmentu bází, může být pro spoustu nových uživatelů nepřehledná a orientovat se v ní zvládne jen hrstka uživatelů. Nabídka má ale svou logiku a snaží se vyjít vstříc všem vaperům, uživatelům různých elektronických cigaret a gripů. Při výběru správné báze je tedy důležité vědět, v jaké elektronické cigaretě, gripu budete tuto bázi používat.

Zařízení pro vapování se totiž rozdělují na dva rozdílné tábory.První z nich zastává vapování přímo do plic DL (Direct Lung) a druhý se drží konzervativnějšího stylu vapování pusa-plíce MTL (Mouth to lungh).

MTL

Pro majitele MTL zařízení, jsou určeny báze s obsahem VG 0-50%. Protože většina MTL zařízení má malé žhavící hlavy, které mají minimální otvory pro nasávání báze/e-liquidu, vyšší hustota báze je tedy pro ně nevhodná, protože brání dostatečnému zásobování eliquidem a její použití způsobuj nežádoucí napalování (tzv. suché potahy).

DL

Naopak, pro uživatele preferující vapování přímo do plic DL, jsou vhodné báze s vyšším poměrem VG, tedy VG 60-100%. Konstrukce žhavících hlav je přizpůsobena pro tuto hustou bázi díky vysokým provozním teplotám a velkým otvorům pro zásobení.

Poslední volbou při koupi báze je množství, nabídku v našem obchodu naleznete zde.

Narazit můžete také na nabídku ochucených bází ale tento používaný nazev je sporný hlavně díky variantám které obsahují nikotin a jedná se tak ve výsledku vlastně o hotový e-liquid který je oproti vlastní výrobě mnohem dražší. Nabídku ochucených bází naleznete zde. 

2. Příchuť (Kolik?)

Bázi již máte, nyní je tedy potřeba vybrat vaší oblíbenou příchuť (aroma). V naší nabídce naleznete velké množství aromat od českých ale také i předních světových výrobců a vybírat můžete samozřejmě z různých kategorií jako například: tabákové, ovocné, sladké, svěží, nápojové a dokonce také z různých mixů více chutí. Nehledě na již velmi širokou nabídku pro Vás další nové příchutě hledáme a náš sortiment neustále rozšiřujeme.Ve výběru jednotlivých příchutí vám jen těžko někdo poradí, určitě je dobré hledat chutě, které jsou vám blízké a mohou tak naplnit vaše očekávání.

Při samotném míchání je důležité množství aromatu, proto jsou u produktů uvedeny doporučené koncentrace. Aromata se ale dávkují hlavně v závislosti na zvolené bázi, v podstatě platí, čím vyšší obsah složky VG v bázi, tím více aromatu. Nositelem chuti je druhá složka v bázi a to PG, pokud je jí v bázi větší množství, dokáže daleko lépe a silněji reprodukovat dané aroma.

Výsledek vašeho míchání ale nepřijde ihned, pro dosažení jemné a vyvážené chuti, takové, jakou ji zamýšlí výrobce nebo takovou jakou máte ze zakoupených e-liquidů, potřebujete nějaký ten čas. Stejně jako výrobce před prodejem musíte nechat e-liquid takzvaně uzrát neboli uležet. Jaká je ideální doba zrání je složité a většinou se neuvádí. Proto aby se daná chuť správně propojila s bází a vydala ze sebe to nejlepší, potřebujete někdy jen dny a jindy zase týdny či dokonce měsíce. Pokud patříte mezi stejné nedočkavce jako my, doporučujeme nechat zrát vyrobený e-liquid s vyšším obsahem VG minimálně 6 dní od namíchání a e-liquidy s obsahem 50/50 a vyšším obsahem PG alespoň 3 dny. Dále se snažte před během prvních dvou dnů zrání lahvičku neotvírat a alespoň 2x denně ji protřepat pro co nejlepší výsledky v nejkratší době.

Začínající ale také zkušenější vapeři se většinou drží jednoduchého pravidla. Pro 10ml aromatu použijí 100ml báze. Pokud je chuť slabá dokoupí aroma a doplní jej do mixu. Pokud je chuť naopak silná, doplní mix o další množství použité báze. Tento postup se používá nejčastěji díky široké dostupnosti aromat v 10ml a bázích ve 100ml baleních a výsledky jsou pro všechny naprosto dostačující.

Pokud preferujete tabulková doporučení výrobců můžete využít příklad doporučeného dávkování pro aromata Big Mouth na obrázku níže.

Pro výslednou chuť tedy potřebujete smíchat bázi s aromatem (příchutí). Ze široké nabídky můžete vybírat zde. 

3. Nikotin (Obsah?)

Báze jsou v ČR dostupné dle směrnic EU, tedy pouze v provedení bez obsahu nikotinu s označením 0mg. Pokud patříte mezi ty uživatele, kteří preferují nikotin, musíte zvolit nikotinové boostery. Základní ochucenou i neochucenou bázi lze totiž s těmito nikotinovými boostery smíchat a docílit tak v ní požadovaného obsahu nikotinu.

Nikotinové Boostery jsou dostupné v ČR dle směrnic EU pouze v balení o maximálním objemu 10ml a jsou rozděleny podle poměru PG/VG a obsahu nikotinu. Pokud uvažujete o nákupu základní báze například v poměru 50PG/50VG, doporučujeme boostery ve stejném poměru. O tom kolik boosterů budete potřebovat, rozhoduje Vámi požadovaný celkový objem a síla nikotinu výsledného e-liquidu. Nikotinové boostery jsou stejně jako báze neochucené, jejich hlavním účelem je předat do báze požadovaný obsah nikotinu.

Jaký obsah nikotinu je ideální? Žádný! Nikotin jako takový je vysoce návykovou látkou a ve vysoké koncentraci může být i životu nebezpečný. Ale dost moralizování... Bývalý kuřáci cigaret si stejně tuto látku neodpustí a my jim to nemáme vůbec za zlé, naopak je dobré pro ně zvolit 0 až 18mg nikotinu v e-liqidu protože právě díky použití v elektronických cigaretách ve srovnání s jinými výrobky v závislosti na četnosti používání je koncentrace daleko nižší. Další výhodou pro závislé na nikotinu se stává možnost postupného snižování obsahu nikotinu třeba až na nulovou hodnotu. Obsah nikotinu je uváděn v jednotce mg a vyjadřuje obsah nikotinu v 1ml báze/eliquidu.

Před samotným mícháním si musíte ale položit základní otázku: V jakém zařízení budu namíchanou bázi Vapovat?

MTL (klasické šlukování páry) elektronické cigarety si vystačí s nízkou kapacitou baterie, produkují menší množství páry, mají o dost nižší spotřebu e-liquidu a výsledný hit je při použití vyššho obsahu nikotinu příjemný. Začátečníkům MTL kteří požaduji nikotin doporučujeme začínat maximálně s 12mg koncentrací.

nebo

DL (potahování páry přímo do plic) elektronické cigarety mají spotřebu baterie a e-liquidu vysokou ale za to mraků a chuti aroma získate maxim. V tomto případě vysoký obsah nikotinu bude spíše vaším nepřítelem a silný hit vás jistě nedovede k celkové spokojenosti. Začátečníkům doporučujeme 0mg a nebo pokud chtějí nikotin tak pro začátek maximálně 3mg koncentraci.

Připravili jsme si pro vás pomocníka jak míchat náplně do e-cigaret, vzorový graf pro míchání boosterů s bází. Příklady jsou uvedeny pro míchání s výsledným objemem báze 100ml.

Nikotinové boostery pro dosažení požadované síly nikotinu ve vašem mixu, naleznete v naší nabídce zde.

V současné době můžete také vybírat z boosterů s obsahem nikotinové soli. Ty jsou především vhodné pro zařízení MTL, POD a žhavící hlavy s odporem 1 ohm či více. Nabídku boosterů s nikotinovou solí naleznete zde. 

4. Rady na závěr

Vyrobený e-liquid je dobré skladovat na suchém, tmavém místě v pokojové teplotě. Je dobré vědět šarži výroby ale z pravidla je trvanlivost v řádů let takže jej dřív odvapujete než by změnil své vlastnosti.

 


Pro vaše míchání vlastních e-liquidů lze použít pipety, lahvičky a další příslušenství, které naleznete zde.

 

 


 

Líbí se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli...

Naše top značky elektronických cigaret

Elektronické cigarety JoyetechElektronické cigarety AspireElektronické cigarety EleafElektronické cigarety KangertechElektronické cigarety SMOK

Kompletní sortiment e-cigaretBezpečný nákup elektronických cigaretPoradenství při nákupu elektronických cigaret

tel+420 602 712 710

telinfo@vaping.cz

FacebookGoogle plusPinterestYouTube
EET: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
© 2018 Všechna práva vyhrazena Vaping.cz
Designed by KK
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.