NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Jak vybrat e cigaretu
Jak vybrat elektronickou cigaretu?

Elektronické cigarety mají za sebou obrovský kus cesty, za dobu své existence prošly ohromným vývojem a v současné době existuje široká nabídka modelů a typů.Existují desítky výrobců a možná i tisíce různých modelů, z nichž každá má své jedinečné vlastnosti a výbornou funkčnost.Při samotném výběru je ale dobré vědět jakou cestou se vydáte, je jich totiž hned několik.

V nabídce naleznete elektronické cigarety, e-cigaretové gripy, elektronické dýmky a jinak nazvaná zařízení, určená pro vapování e-liquidů a ochucených bází.Tyto názvy vyjadřují konstrukční pojetí daných modelů, daleko důležitější je ale informace, jaký styl vapování podporují.Základní otázkou tedy je, zda chcete vapovat stylem DL (Direct-lung) potahování páry přímo do plic obdobně jako např. u vodní dýmky  a nebo MTL (Mouth to lung) potahování do úst a poté až do plic, podobně jako u klasické tabákové cigarety.Některé univerzální modely e-cigaret jsou vyrobené pro oba způsoby použití, tedy MTL i DL.

1.MTL vs DL

Všeobecně platí, že elektronické cigarety určené pro vapování pusa-plíce, tedy MTL, používají žhavící hlavy s všším odporem např. 0,5 - 2,2ohm.Takovéto modely zpravidla generují menší množství páry (menší neznamená malé), podávají výborně chutě, spotřebují menší množství e-liquidu a můžete v nich používat náplně a ochucené báze s vyšším obsahem nikotinu.MTL e-cigarety mají také nižší výkony baterií např. 15-30W, které jsou ale naprosto dostatečné pro tento druh vapování.Pro celodenní použití doporučujeme modely s kapicitou baterie minimálně 1500mah, která vydrží celý den i náročnějšího používání.

Naoopak elektronické cigarety určené pro vapování přímo do plic, tedy DL, mají větší žhavící hlavy, většinou i vícespirálkové s nižším odporem např. 0,18 - 0,5ohm.Zde ja kladen důraz na maximální tvorbu páry , která je vykoupena vyšší spotřebou e-liquidu.U těchto modelů doporučujeme volit nižší obsah nikotinu u zvoleného e-liquidu, případně ochucené báze např. 2-6mg. DL e-cigarety mají vyšší výkon baterií např. 50-300w, který je potřebný pro zajištění rychlého žhavení vícespirálových žhavících hlav.Pro denní vapování s vyšší zátěží, doporučujeme e-cigarety s kapacitou baterie minimálně 2000mAh.

2. Design e-cigaret vs kapacita baterie

Každému z nás se líbí něco jiného a máme tedy různé požadavky na to, jak by měla naše elektronický cigareta vypadat.Výrobci se opravdu snaží, představují své modely v zajímavých barevných provedeních, variantách a jistě máme z čeho vybírat.Pokud ale kupujete první elektronickou cigaretu a toužíte po celodenním vapingu bez omezení v podobě častého dobíjení, vivarujte se výběru mini e-cigaret, které mají kapacitu baterií pouze v řádech stovek miliaampérhodin.Konstrukce těchto malých, líbivých elektronických cigaret jednoduše není stavěna na osazení baterií s dostatečnou kapacitou pro celodenní použití.Tyto modely uspokojí pouze slabší e-kuřáky, kteří počítají jen s pár potahy denněa spíše se hodí jako druhá, náhradní e-cigareta.Pro denní vapování s vyšší zátěží, doporučujeme e-cigarety s kapacitou baterie 1500 pro MTL a 2000mAH pro DL modely.

3. Základní rozdělení

All in one elektronické cigarety - Dobrá volba na začátek

Nová generace elektronických cigaret vše v jednom, využívá konstrukce u které je baterie pevně spojena s clearomizerem a plnění e-liquidu se provádí přes vrchní plnící otvor, nehrozí tedy jakékoliv protékání směrem k baterii. U těchto modelů se tedy nemusíte starat o to, jaký clearomizér a baterii vyberete, tyto modely mají vše pohromadě.Dalším konstrukčním prvkem tohoto modelu je možnost regulace přívodu vzduchu (airflow).Jediné o co se jednou za cca 14 dní budete muset postarat, je výměna žhavící hlavy, ta je důležitou součástí každé elektronické cigarety.Žhavící hlavy se mění u všech elektronických cigaret, clearomizérů a jejich životnost může být i delší dobu než 14 dní.Tyto modely jsou výrobci hodně podporovány a tak můžete vybírat ze široké nabídky různých variant, náhradních žhavících hlav(MTL i DL) a příslušenství.

Klasické elektronické cigarety - základní sada

Jedná se o lektronické cigarety, jejichž konstrukce dovoluje oddělit clearomizér od baterie.Tato konstrukce dovoluje uživateli do budoucna osazení jiných clearomizérů, případně výměnu staré baterie za novou.Jako u elektronických cigaret s konstrukcí  all in one, jsou i tyto modely velice rozšířené.Také u těchto modelů lze počítat s životností žhavících hlav okolo 14 dní.

E-cigaretové Gripy  - pro náročné

Je pokročilý typ elektronické cigarety, která ve většině případů disponuje vysokou kapacitou baterie, nebo baterií vyměnitelnou (18650,2665021700..)Většina gripů je vybavena řídící jednotkou s možností nastavení různých hodnot pro vapování (např. výkon, napětí, teplota žhavení apod.).Pořídit můžete samostatný grip, případně kompletní sadu včetně clearomizéru.Dobrou volbou jsou tyto modely také pro pokročilejší uživatele, kteří používají clearomizéry s podporou osazení vlastních spirálek DIY (Do It Yourself)

Mechanické módy - pro experty

Nebo také anglicky "Mechanical Mod" je označení pro jednoduché elektronické cigarety bez jakýchkoliv elektronických součástek. Proud z baterie je přiváděn do odpařovače napřímo a není možno ho gripem regulovat.Spínání je řešeno mechanickým spínačem. Výhodou je dlouhá životnost a absolutní bezporuchovost.Mechaniky doporučujeme pouze zkušeným uživatelům, kteří vědí jakým způsobem s těmito stroji naložit.Pro bezpečný chod je potřeba správně zvolit komponenty, jakými jsou baterie, clearomizér a žhavící spirálky.